Premier League

Arsenali studion kandidaturat për stolin, Wenger i ka orët të numëruara

Duket se orët e Arsen Wenger në krye të stolit të Arsenalit janë të numërura. Edhe pse për një gjë të tillë u përfol shumë edhe në verë, por në fund francezi vazhdoi aventurën  e tij në Emirates Stadium, situata tashmë duket ndryshe sepse edhe durimi e ka një kufi. Fundi kampionatit është ende larg, por teorikisht shanset që topcinjtë e Londrës të sigurojnë një biletë për në Champions Leage duken fare të pakta. Shansi i fundit për t’ia siguruar vetes pjesëmarrjen në këtë kompeticion është fitimi i Europa League, por edhe aty asgjë nuk është e garantuar.

Në Angli mediat kanë shpalosur dhe emrat e disa kandidatëve që mund të marrin drejtimin e Arsenalit në fund të sezonit.
Leonardo Jardim trajneri i Monacos. 43-vjeçari prej 4 sezonesh drejton skuadrën nga Principata. Vitin e kaluar arriti të fitonte dhe titullin kampion në Francë. Fizionomia e Jardim është pak a shumë e njëjtë me Wenger. I pëlqen të punojë me lojtarë të rinjë në moshë dhe t’i rrisë vetë ata, gjithashtu dhe stili i lojës është gati i njëjtë me Arsenalin. Pavarësisht se i janë larguar nga skuadra disa futbollistë cilësorë, me në krye Kilian Mbappe, Monaco vazhdon të prodhojë futboll të bukur, duke mbajtur dhe vendin e dytë në kampionat.

Carlo Ancelotti është një tjëtër pretendent. Italiani mometalisht pas mbylli aventurën te Bayerni i Mynihut ka vendosur të qëndrojë pushim. Ancelotti është një njohës i mirë i futbollit në Angli, pasi më herët ai ka drejtuar skuadrën e Chelsea-it. Në moshën 58-vjeçare ai vazhdon të jetë në listën e trajnerve big.

Një tjetër italian në listë, Masimiliano Allegri. Në verë emri i tij u lakua shpesh rreth ambjneteve të Arsenalit, ndërkohë sërish tekniku i Juventusit shihet si një opsion i mundshëm.

Listën e mbyllin Brendan Rogers, i cili gjithashtu është një njohës i  mirë i kampionatit anglez. Në 2014 Liverpooli nën drejtimin e tij ishte shumë pranë titullit kampion, kandidatura e radhës është Johachim Low.

Katër emra, të cilët me filozofinë e tyre të lojës i përafrohen shumë asaj çka dëshirojnë në ambjentet e klubit londinez. Sidoqoftë deri në verë gjithcka mund të ndodhë. Wenger mund të jetë sërish në krye të Arsenalit ose ndoshta për topçinjtë e Londrës do të nisë një epokë e re me një trajner të ri.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency