Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Arsenali tregoi mentalitet të fortë”, kapiteni beson ende te titulli

Tek Arsenali besojnë ende te fitimi i Premier League, edhe pse Manchester City është i avantazhuar dhe nuk po ndalet.

Skuadra e Mikel Artetës triumfoi 0-2 në një transfertë të vështirë si ajo kundër Newcastle, që po zhvillon një sezon super.

Martin Odegaard realizoi golin e parë të ndeshje, falë një goditjeje fantastike. Ky ishte goli numër 15 në kampionat për kapitenin.

Norvegjezi komentoi suksesin në “St James Park”, ndërkohë që u ndal edhe te gara për titullin kampion në ishull.

“Treguam diçka të veçantë, nuk ishte aspak e thjeshtë fitorja ndaj Newcastle. Duhet të ishim shumë të zgjuar dhe me raste të ‘pisët’.

Lexo edhe:

Ishte një hap i madh përpara për një skuadër të re si e jona të vinim në këtë transfertë dhe të bënim ato gjëra që bëmë.

Pas humbjes me Manchester City, ne treguam mentalitet të fortë duke mposhtur Chelsea dhe Newcastle. Duhet të luftojmë deri në fund për fitimin e kampionatit.

Në futboll mund të ndodh gjithçka. Ne e kemi për detyrë të vazhdojmë përpara dhe të besojmë deri në fund”, deklaroi Odegaard.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...