Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Arsenali vë në shënjestër “yllin” e Dortmundit

Mesfushori sulmues i Borussias së Dortmundit, Julian Brandt, i cili mund të veprojë edhe si anësor, sipas medieve gjermane është objektiv i Arsenalit në Merkato.

Më konkretisht, BILD shkruan se 26-vjeçari i përfaqësueses gjermane (ka luajtur tre gola në 39 ndeshje me përfaqësuesen), vështirë se do ta gjejë sezoni i ardhshëm në Bundesligë.

LEXO EDHE:

I lidhur me Borussia Dortmundin deri në vitin 2024, këtë sezon ka rezultuar pjesë shumë e rëndësishme e verdhezinjve me tetë gola dhe katër asistime kur janë luajtur 23 javë të kampionatit.

Brandt nuk e ka rinovuar ende kontratën me Dortmudit, kështu që një nga skuadrat më të mëdha të Evropës, kërkon t’ia shtojë organikës së saj.

Nëse vazhdon të rezistojë duke mos rinovuar kontratën, në muajin janar Brandt mund të negociojë me çdo skuadër.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...