Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Arteta e “nxjerr” në merkato, Chelsea dhe Bayern Munich pas lojtarit të Arsenal

Aaron Ramsdale duket se e ka humbur statusin e titullarit te Arsenal. Pavarësisht se portieri i nisi si titullar katër sfida e Premier League, në ndeshjen e fundit të kampionatit atë ndaj Everton në transfertë, trajneri Mikel Arteta preferoi ta niste me David Rayan.

Spanjolli u transferua këtë merkato nga Brentford dhe duket se menjëherë ka ngjitur hierarkitë në skuadër me Artetën që duket i prirur për t’i besuar patriotit të tij. Në këtë formë, me hapësirat që mbyllen, Ramadale është duke menduar për një tjetër destinacion.

Lexoni edhe:

Alternativat nuk mungojnë me Chelsean dhe Bayern Munich që duken të interesuara për shërbimet e gardianit anglez. “Blutë e Londrës” edhe pse transferuan Robert Sanchez nga Brighton, sërish janë në kërkim të alternativave ndërsa sa i takon Bayern, njihen tashmë përpjekjet e drejtuesve për të identifikuar pasardhësin e Manuel Neuer. Te Arsenal janë gati të ndahen me Ramsdale, por “topçinjtë” do të pretendojnë të paktën 60 milionë euro për shërbimet e 25-vjeçarit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...