Premier League

Arteta i kënaqur me Xhakën: Është lider natyral, mund t’i jap sërish shiritin e kapitenit

Granit Xhaka po mbyll sezonin e tij të katërt me fanellën e Arsenalit, kur për disa kohë mbajti edhe shiritin e kapitenit, por një përplasje me fansat tetorin e kaluar bëri që t’i “hiqeshin gradat” nga trajneri i atëhershëm Unai Emery.

Megjithatë, ndonëse shiriti ka kaluar në krahun e Pierre Emenick Aubameyang, mesfushori me origjinë shqiptare vijon të sillet si një lider në fushë dhe në dhomat e zhveshjes, gjë që u pa qartë edhe në ndeshjen ndaj Southamptonit, kur jepte urdhra për shokët e tij.

I pyetur mbi këtë konstatim, trajneri spanjoll Mikel Arteta pranoi se Xhaka është një lider i lindur dhe se mund të marrë sërish shiritin e kapitenit, ndërsa vlerësoi maksimalisht sjelljen e mesfushorit të përfaqësueses së Zvicrës.

“Më vjen mirë që e keni dëgjuar zërin e Xhakës në fushë. Ai është një lider i lindur, vazhdimisht i angazhuar jo vetëm për vete, por për të gjithë shokët e skuadrës. Në të ardhmen mund të mbajë sërish shiritin, por gjithsesi edhe pa të, nuk ka asnjë pengesë për t’u sjellë si lider”, deklaroi Arteta.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency