Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Arteta i përgjigjet Aubameyang-ut: Nuk kam pasur kurrë një skuadër kaq të punëtore sa kjo sot

Mikel Arteta i është përgjigjur Pierre-Emerick Aubameyang, i cili e “akuzoi” se trajneri spanjoll nuk ishte në gjendje të përballonte lojtarët e mëdhenj.

Duke folur për mediet pas fitores 0-1 ndaj Bodo/Glimt në Europa League, 40-vjeçari tha se kurrë nuk ka pasur lojtarë kaq punëtorë sa skuadra që disponon tani, duke lënë të kuptohet se sulmuesi i Chelsea-t nuk ishte i devotshëm.

“Njerëzit janë të lirë të thonë çfarë të duan. Unë kurrë nuk kam pasur një grup më të mirë se ky që kam aktualisht, kaq punëtor dhe që kanë një marrëdhënie të shkëlqyer me njëri-tjetrin dhe me stafin. Është një kënaqësi e vërtetë të jesh pjesë e këtij grupi.”-deklaroi Arteta.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...