Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Arteta nuk heq dorë nga fiksimi i vjetër, Arsenali i propozon një shkëmbim Juves

Arsenali garoi fort me Juventusin verën e kaluar për shërbimet e Manuel Locatellit, por mesfushori italian preferoi në fund transferimin në Torino nën urdhrat e Max Allegrit.

Skuadra angleze po kalon një moment shumë të mirë. Djemtë e Mikel Artetës kryesojnë Premier League me 21 pikë të grumbulluara në tetë javë kampionat.

Drejtuesit e Arsenalit i kanë premtuar trajnerit një përforcim cilësor në mesfushë, repart ku objektivi kryesor vijon të mbetet Locatelli.

Ky i fundit nuk po ia del të kthehet në një titullar fiks te rekordmenët e futbollit italian dhe nuk përjashtohet pranimi i ofertës nga Anglia.

Ndërkohë, propozimi i Gunners për Juventusin është një shkëmbim mes 24-vjeçarit italian dhe Sambi Lokonga, kartoni i të cilit vlerësohet 30 milionë euro.

22-vjeçari belg u ble verën e kaluar nga Anderlechti. Ai luan në qendër të mesit të fushës, njësoj si Locatelli, ndërkohë që në shtatorin e vitit 2021 debutoi me kombëtaren e belge.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...