Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Arteta, “presion” Bayernit: Duam të bëjmë ëndrrën realitet, urime Alonsos dhe Xhakës

Mikel Arteta, trajner i Arsenalit, “kërcënoi” Bayernin në prag të ndeshjes së kthimit në çerekfinale të Champions League, ku “Topçinjve” u duhet fitorja për të prekur gjysmëfinalen.

“Dua një paraqitje që të na çojë në gjysmëfinale. Për 10 muaj e kemi arritur atë që kemi kërkuar dhe nesër do të kemi një mundësi të jashtëzakonshme për ta arritur atë.”

Zinchenko kohët e fundit tha se do të shkonte të luftonte për Ukrainën. Çfarë mendoni për të?

Ne e duam atë, ai na ka dhënë shumë. Ai është një lojtar me shumë cilësi dhe ka një karakter të jashtëzakonshëm, i cili e lejon të jetë vetvetja në ndeshjet e futbollit. Ne kërkojmë gjithmonë të jemi me lojtarët tanë.

Dëshironi të thoni disa fjalë për fitoren e Bayer Leverkusenit, i cili “pushtoi” Bundesligën?

Po, uroj me gjithë zemër Xabi Alonson dhe Granit Xhakën.

Lexo edhe: 

Arsenali nuk ka një histori pozitive në paraqitjet e fundit në Ligën e Kampionëve…

Ne duhet ta ndryshojmë, ka shumë gjëra që mund të bëjmë për ta shkruar ndryshe historinë nesër. Ka të bëjë me fitimin e të drejtës kolektive dhe individuale për të shkuar në gjysmëfinale.

A është skuadra juaj gati për këtë ndeshje?

Shumica e lojtarëve tanë nuk kanë përjetuar një natë si kjo. Ata janë super të motivuar. Ata janë të përgatitur, ndihen të sigurt. Ne duam ta bëjmë ëndrrën realitet.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...