FA Cup

Arteta vendos në pikëpyetje lojtarët e tij pas eliminimit të bujshëm: Duhet një analizë, dhimbje e madhe

Arsenal u eliminua në mënyrë të papritur nga FA Cup teksa u mposht me rezultatin minimal 1-0 në transfertë nga Nottingham Forest. Pas ndeshjes, trajneri Mikel Arteta nuk ka mundur ta fshehë mërzinë për sjelljen e të tijve në fushë ndërsa theksoi se do t’i duhet një analizë e thellë për të kuptuar se çfarë ndodhi me të tijtë.

“Jam shumë i zhgënjyer me këtë performancë. Nuk arrita ta kuptoj sa të vendosur ishin lojtarët për ta bërë të tyrën ndeshjen dhe të ndryshonin kur ishin në vështirësi. Është frustruese, por tashmë ndodhi dhe duhet të bëjmë një analizë për të kuptuar më shumë. Unë kam luajtur ndeshje të tilla për 18 vite dhe nuk është surprizë për vështirësitë që ato sjellin.

Është shumë e dhimbshme, FA Cup është një kompeticion që është pjesë e rëndësishme e historisë sonë. Nuk ishim mjaftueshëm të vendosur për ta bërë topin të lëvizte shpejt dhe t’i bënim dëm kundërshtarit, patëm raste por as nuk arritëm të godisnim kuadratin”, u shpreh Arteta.

Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency