Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Arteta zbulon ëndrrën e madhe: Por, Guardiola do jetë gjithmonë miku im

Mikel Arteta po shijon sezonin më të mirë si trajner. 40-vjeçari spanjoll po udhëheq Arsenalin drejt titullit kampion në Angli, trofe që mungon në klubin londinez prej vitit 2004.

Topçinjtë kryesojnë Premier League me 50 pikë të grumbulluara në fazën e parë, pesë më shumë se Manchester City, me skuadrën e Pep Guardiolës që ka luajtur një takim më shumë.

Arteta punoi si ndihmësi i Guardiolës te “Cityzens”, mes tyre ekziston një raport fantastik profesional dhe njerëzor, ndërkohë që tani po garojnë për fitimin e kampionatit më të fortë në planet.

Gjithmonë kam shpresuar që një ditë të mund të luaj për tituj kundër Guardiolës, por kjo nuk do të ndryshojë absolutisht asgjë në miqësinë tonë”, u shpreh trajneri i Arsenalit.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...