Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Arthur zbulon “qortimet” e Ronaldos për ushqimin: Është një atlet i kompletuar!

Arthur Melo dhe Cristiano Ronaldo për një sezon ishin pjesë e Juventusit në kampionatin italian ndërsa së fundmi, mesfushori i bardhezinjve ka zbuluar edhe kritikat që shpeshherë shokët e ekipit merrnin nga portugezi për ushqimin që konsumonin.

Siç dihet CR7 është shumë i kujdesshëm për të ruajtur në formën maksimale fizikun, ndërsa mesfushori Brazilian shton se Ronaldo është një atlet dhe nuk mund të konsiderohet si një futbollist i thjeshtë.

“Ne uleshim së bashku për të ngrënë dhe ndonjëherë Ronaldo “hidhte sytë” nga pjatat tona duke na “tërhequr veshin” se duhej të konsumonim vetëm ushqime të cilat i bëjnë mirë trupit. Por, prandaj Ronaldo ka një fizik të admirueshëm dhe nuk mund të konsiderohet vetëm si futbollist, ai është një atlet i kompletuar.

Më ka surprizuar me profesionalizmin e treguar me atë që bën në fushë, por edhe jashtë saj. Kujdeset shumë që të marrë të paktën 15 minuta rreze dielli për çdo ditë dhe tregohet shumë i vëmendshëm me njerëzit me të cilët shoqërohet”, u shpreh Arthur.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...