La Liga

Arturo Vidal nuk lëviz nga Barça, Setien vë veton për kilianin

Arturo Vidal nuk do të shitet tek Interi. Kështu pretendon e përditshmja katalane “Sport”, sipas së cilës trajneri i ri, Quique Setien, ka bërë të qarta piketat e merkatos me drejtuesit e Barcelonës, duke vënë veton ndaj shitjes së kilianit. Përveç Todibo-së, i destinuar për Schalke 04, nuk do të ketë largime në shtëpinë “blaugrana”.

Setien, ndërkohë, nuk përjashton hipotezën e blerjes së një sulmuesi për të përballuar mungesën e Luis Suarezit, që do të jetë jashtë fushave për 4 muaj.

Siç parashikohej, shkarkimi i Valverdes ka komplikuar planet e Interit, që ëndërronte t’ia dhuronte Contes të preferuarin e tij Vidal. Kiliani, në fakt, ishte në raport të kompromentuar me Valverden, por tani te Barcelona nis një epokë e re dhe Setien ka besim tek ai. Trajneri ka ndaluar shitjen e tij ashtu si të çdo lojtari tjetër në organikën aktuale.

Në Katalunjë janë të predispozuar për të bërë një sforco vetëm për një sulmues të ri, duke parë dëmtimin e rëndë të Suarezit, por pa nxitim dhe mbi të gjitha pa bërë çmenduri. Gabimi i vitit të kaluar me marrjen në huazim nga Sassuolo të Kevin-Prince Boateng është ende i freskët në mendjen e drejtuesve “blaugrana”, që nuk duan të blejnë sa për numër.

Me Dembelenë drejt rikuperimit (francezi do të rikthehet në dispozicion pas 3 javësh), Setien mund të mbështetet edhe te Messi, Griezman dhe të rinjtë Ansu Fati e Carles Perez, pa harruar që edhe Sergi Roberto dhe vetë Vidal mund të luajnë më të avancuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency