Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

As Laçi nuk e ndihmon dot Ajaccio-n, Rennes merr fitoren e parë

Football Ligue 2 5ème journée Ac Ajaccio - Paris FC Qazim LACI

Rennes ka marrë fitoren e parë për këtë sezon të Ligue 1, ndërsa triumfoi ne rezultatin 2-1 në “Roazhon Park” përballë Ajaccio të mesfushorit të kombëtares shqiptare, Qazim Laçit.

Ishin vendasit ata që gjetën të parët rrugën drejt rrjetës, duke zhbllokuar rezultatin në minutën e 18’ me Terrier. Miqtë mund të kishin barazuar në minutën e 45+4’, por Mangani humbi një penallti.

Megjithatë ekipi i teknikut Pantaloni mundi të gjente barazimin në minutën e 57’, me El Idrissy që shënoi pas një asisti nga Mangani.

Ndërkohë në minutën e 62’ Rennes vulosi rezultatin e ndeshjes me Theate që shënoi golin e dytë dhe të fitores për ekipin e tij.

Mesfushori shqiptar u aktivizua në minutën e 76’, por pavarësisht kësaj Ajaccio e mbyll këtë raund me disfatë.

Pas javës së tretë të Ligue 1, Rennes renditet në vend të 10-të me 4 pikë, teksa Ajaccio qëndron në vend të 18 me vetëm një pikë.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...