Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

As Longo, as Vanoli, Palermo ia beson pankinën ish-kapitenit

As Moreno Longo dhe as Paolo Vanoli. Palermo ka zgjedhur trajnerin e ri, i cili do të jetë pikërisht Eugenio Corini, ish futbollist dhe ish trajner i skuadrës jugore italiane, që këtë sezon do të garojë në Serinë B, me synimin madhor për t’u rikthyer në elitën e futbollit italian.

Pak ditë më parë nga skuadra u largua trajneri Silvio Baldini, ndërsa drejtuesit e rinj të klubit kontaktuan shumë emra për pankinën, por në fund zgjodhën Corinin, si profilin e duhur për të drejtuar ekipin.

Eugenio Corini ka qenë pjesë e Palermos si futbollist dhe kapiten në periudhën 2003-2007, ndërsa në sezonin 2016-2017 mbajti edhe pozicionin e trajnerit të skuadrës, ndaj është një personazh që e njeh mjaft mirë ambientin dhe gëzon respektin e të gjithëve në klub.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...