Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

As Roma dhe as Newcastle, Gareth Bale zgjedh ku do transferohet

Gareth Bale do të dalë lojtar i lirë më 1 korrik. Aventura 9-vjeçare me Real Madrid (sezonin 2020/2021 e kaloi i huazuar te Tottenhami) ka ardhur në fund.

Sulmuesi i djathtë fitoi 5 Champions League dhe shumë trofe të tjerë gjatë sezoneve të kaluara në “Santiago Bernabeu” me Realin.

Disa klube të ndryshme janë përfolur gjatë këtyre viteve për të ardhmen e kapitenit të Uellsit, si Roma, Newcastle apo disa klube amerikane.

WalesOnline shkruan se 32-vjeçari do të rikthehet në shtëpi. Bale e ka ndarë mendjen për të veshur fanellën e Cardiff City.

Ekipi uellsian garën në Championship dhe pas një sezoni zhgënjyes shpreson të rikthehet në Premier League, elitën e futbollit anglez.

Bale dhe Uellsi do të luajnë në Botërorin Katar 2022, aty ku do të kenë rivalë Anglinë, SHBA dhe Iranin në grupin B.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...