Connect with us

Hi, what are you looking for?

Atletikë

Asambleja e KOKSH, dekorohet ish-basketbollisti i Partizanit dhe Presidenti i Atletikës

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) zhvillon Asamblenë e 27-të të Përgjithshme Zgjedhore, teksa në praninë e presidentit të KOKSH, Fidel Ylli janë dekoruar ish-basketbollisti i Partizanit dhe ekipit kombëtar, Gazment Çaçi dhe ish-atleti e tashmë Presidenti i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergj Ruli.

Ishte atletja Luiza Gega ajo e cila ishte pjesë ceremonisë dhe i dorëzoi dekoratën Gjergj Rulit, teksa kujtojmë se ka qenë një vit i mbarë për atletikën shqiptare, pikërisht falë suksesit të Gegës që u shpall Kampione e Europës në garën e 3.000 metrave me pengesa të zhvilluar më datë 20 gusht në Munich të Gjermanisë.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...