Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Asani në La Liga”, e konfirmojnë edhe në Korenë e Jugut

La Liga është e ardhmja e Jasir Asanit. Sulmuesi i djathtë i kombëtares shqiptare, do të largohet nga koreanët e Gwangju pas përfundimit të Euro 2024.

29-vjeçari shqiptar nga Shkupi, siç njoftoi SuperSport gjatë vitit të kaluar, ka arritur marrëveshjen me Las Palmas. Ekip që garon në elitën e futbollit iberik.

Lexo edhe:

AS raporton se bëhet fjalë për një kontratë 2-vjeçare, me përfaqësuesit e Asanit që kanë gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e Las Palmasit.

Edhe shtypi sportiv në Korenë e Jugut konfirmon gjithçka, duke raportuar se kalimi i shqiptarit në Spanjë do të ndodhë pas përfundimit të Europianit.

Asani numëron 16 ndeshje me kombëtaren kuqezi, teksa në 4 raste ka dërguar topin në rrjetat kundërshtare falë goditjeve të tij mjeshtërore dhe spektakolare.

E bujshme/ Jasir Asani drejt La Liga-s, SuperSport mëson skuadrën që e kërkon me ngulm

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....