IPKO Superliga

Asist dhe gol, Progni bën diferencën, Gjilani mposht Vushtrrinë e kap kreun

Gjilani iu bashkua Ballkanit në krye të IPKO Superligës së Kosovës në kuotën e 30 pikëve, pasi mposhti me lehtësi 1-3 Vushtrrinë në sfidën e javës së 14-të. “Skifterët” e dominuan në çdo aspekt takimin me ekipin që renditet i parafundit në klasifikim, duke mos e vënë në asnjë moment në diskutim suksesin. Golin e parë skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani e shënoi që në minutën e 19-të me Keita Razak (e dërgoi me kokë topin në rrjetë pas krosimit të Prognit), ndërsa Armend Halili realizoi golin e epërsisë së dyfishtë para përfundimit të pjesës së parë, duke përfituar nga kontrolli i dobët i topit nga portieri kundërshtar pas goditjes së fortë nga distanca të Prognit.

Ish-sulmuesi i shumë skuadrave të Superiores e gjeti më pas vetë rrjetën në minutën e 78-të, duke vrarë çdo shpresë të futbollistëve të Vushtrrisë për të shmangur humbjen. Gjithsesi, në kohën shtesë vendësit realizuan golin e nderit pas një goditjeje shumë të bukur nga jashtë zonës nga Shala, 1-3.

Sfida tjetër e kësaj të enjteje e zhvilluar mes Ferizajt dhe Flamurtarit u mbyll me suksesin minimal të vendasve me golit të Shalës. Tri pikë shumë të rëndësishme për Ferizajn, që i jep fund një serie të gjatë humbjesh.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency