Francë

Asist i mesfushorit kuqezi, klubi francez gjithnjë e më pranë ngjitjes në Ligue 1

AC Ajaccio ka triumfuar me rezultatin 2-1 ndaj Dunkerque në Ligën e dytë franceze dhe ka blinduar pozitat në vendin e dytë, teksa katër javë nga fundi e sheh veten si pretendente për t’u ngjitur në elitën e futbollit francez.

Protagonist i padiskutueshëm i suksesit ka qenë edhe mesfushori i kombëtares shqiptare, Qazim Laçi, i cili e nisi si zakonisht në formacion dhe asistoi në golin e parë, të shënuar që në minutën e tretë të sfidës.

Mesfushori kuqezi mban fanellën me numrin 10 te Ajaccio dhe deri tani ka shënuar tre gola e ka dhënë një asist, duke qenë titullar i padiskutueshëm në klubin që synon rikthimin në Ligue 1.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency