Bundesliga

Asist i Rashicës, Werderi befason Schalken, zhgënjejnë Mainzi dhe Wolfsburgu

Tjetër fitore shpresëdhënëse për Werder Bremenin për objektivin mbijetesë. Skuadra nga veriu i Gjermanisë mposhti me rezultat minimal Schalke 04 në “Veltins Arena”, duke rritur shanset për qëndrimin në elitë, edhe pse do t’i duhet të vijojë me këtë ritëm në takimet e mbetura të sezonit.

Protagonist në këtë sukses të skuadrës së drejtuar nga trajneri Kohfeldt, “dardani” Milot Rashica, i cili, pasi i rrëmbeu topin kundërshtarit, shërbeu Bittencourt, që realizoi një gol spektakolar me një goditje të kalibruar, që nuk mund të arrihej nga portieri vendës.

Kujtojmë që Rashica u zëvendësua në minutën e 58-të, duke mos e fshehur zhgënjimin, madje u pa me kofshën e fashuar, çka shton dyshimet për një dëmtim të mundshëm.

Werderi edhe pas këtij suksesi mbetet në vendin e parafundit (17) me 25 pikë, por me më shumë shanse për të parakaluar Dusseldorfin apo Mainzin (rrezikojnë ende rënien edhe Augsburgu dhe Union Berlini) deri në përfundim të Bundesligës.

Vazhdon të zhgënjejë Mainzi, që u mposht 0-1 nga Hoffenheimi, për të cilin realizoi Bebou.

Edhe Eintracht Frankfurti mori një rezultat surprizë në fushën e Wolfsburgut (1-2). Për miqtë shënuan Andre Silva me 11-metërsh dhe Kamada, duke zhvlerësuar finalizimin e Mbabu, që barazoi përkohësisht rezultatin.

I vetmi triumf i skuadrave vendëse ishte ai i Herthas së Berlinit, 2-0 përballë Augsburgut (shënuan Dilrosun dhe Piatek).

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency