Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Asist në triumfin e Legias, Muçi në formacionin e më të mirëve në Poloni

Ernest Muçi është përfshirë në formacionin e javës në Poloni teksa ish-futbollisti i Tiranës u bë protagonist në triumfin 2-1 të Legia Varshavës ndaj Stal Mielec. Ishte pikërisht sulmuesi ai që ndihmoi Legian të zhbllokonte rezultatin teksa në minutën e 49-të dhuroi asistin për Pekhart.

Për 21-vjeçarin ishte asisti i dytë radhazi pasi edhe në ndeshjen e kaluar të kampionatit ndaj Gornik, Muçi dhuroi asistin vendimtar në triumfin 0-1 të Legias.

LEXO EDHE:

Në ndeshjet e fundit të kampionatit duket se Muçi ka gjetur vazhdimësinë dhe ka pasur minuta të konsiderueshme në fushë teksa është një titullarët e formacionit të gjigantëve polak. Aktualisht, Legia është në vendin e dytë të kampionatit me 49 pikë, 9 më pak se kryesuesit e Rakow.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...