Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Asiston Messi, shënon Mbappe, PSG përmbys St Etienne

Dyshja fantastike Mbappe-Messi kthejnë PSG-në te suksesi në Ligue 1, sulmuesi francez në rolin e “bomberit” dhe “Pleshti” si asistues. Falë bashkëpunimit mes dy prej lojtarëve më të mirë në botë dhe finalizimit të portugezit Danilo skuadra pariziene triumfoi 3-1 ndaj ekipit me më shumë trofe në Francë, St Etienne.

Në fakt, miqtë shënuan të parët me Bouanga që në minutën e 16-të, por ekuilibrat në rezultat u kthyen në fundin e fraksionit të parë falë golit të Mbappesë, që u shërbye nga Messi. Sapo nisi pjesa e dytë u përsërit i njëjti skenar, Messi që asiston dhe Mbappë që dërgon topin në rrjetë. Sulmuesi francez, pas dygolëshit të shënuar ndihmoi edhe Danilon në minutën e 52-të për të shënuar golin e rezultatit përfundimtar 3-1.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...