Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Askush nuk donte të luante me Ibrën në fillim”, Maldini: Ai të ofendonte, por e bënte më qëllim të mirë

Sulmuesi i Spezia-s, Daniel Maldini foli për përvojën te Milan në prag të sfidës me “Djallin”.

Maldini theksoi për mediet italiane se Ibra të ofendon, por sipas sulmuesit ai e bën atë gjë për një qëllim të mirë.

“Ibra të ofendon, por e bën për një qëllim të mirë.  Më pas ai përfundon stërvitjen dhe qetësohet. Ai të afrohet, të përqafon. Sigurisht, kur ai mbërriti, askush nuk donte të luante ndeshje në ekipin e tij në stërvitje. ‘Le të shpresoj se nuk është radha ime sot’, thonim me vete”-tha Maldini.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...