Kupa e Italisë

“Asllani fiton çdo dyluftim, Bajrami çorienton mesfushën e Interit”, ja notat e futbollistëve kuqezi

Nedim Bajrami konfirmon momentin e tij mjaft të mirë sërish në Kupën e Italisë, teksa erdhi nga stoli në ndeshjen ndaj Interit dhe firmosi barazimin e përkohshëm 1-1 në “San Siro”.

Fantazisti shqiptar gjeti rrjetën pas një asisti të shqiptarit tjetër, Kristjan Asllani, teksa edhe njëherë konfirmoi se është ai lideri i skuadrës toskane, që çoi ndeshjen në shtesë, por nuk shmangu eliminimin ndaj zikaltërve.

Nedim Bajrami u vlerësua me notën 7.5, teksa në përshkrimin e lojës së tij thuhet: Klas dhe prekje të një niveli mjagt të lartë. Lëviz mes linjave dhe çorienton mesfushën e Interit, teksa spikat edhe me disa pasime mjaft të bukura, e sidomos me golin e barazimit.

Një ndeshje mjaft të mirë bëri edhe mesfushori i shpresave kuqezi, Kristjan Asllani, i cili luajti 97 minuta dhe asistoi për Bajramin në golin e parë të Empolit.

“Lufton pa pushim dhe vrapon thuajse gjithmonë. Fiton shumë dyluftime dhe bëhet shumë i rrezikshëm kur spostohet në të majtë. Decizive prekja që solli asistj për golin e Bajramit”, thuhet në vlerësimin për Asllanin, që mori notën 7.

Në minutën e 85-të në fushë zbriti edhe mbrojtësi i kombëtares, Ardjan Ismajli, që gjithsesi nuk arriti të bëjë diferencën dhe të ndihmojë Empolin në ruajtjen e avantazhit.

Video/ “Shqiponja kuqezi” fluturon në San Siro, Bajrami i shënon Interit një gol të gjithin shqiptar!

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
37
28
6
3
96
24
+72
90
2Liverpool
36
26
8
2
89
24
+65
86
3Chelsea
36
20
10
6
73
31
+42
70
4Tottenham Hotspur
37
21
5
11
64
40
+24
68
5Arsenal
37
21
3
13
56
47
+9
66
6Manchester United
37
16
10
11
57
56
+1
58
7West Ham United
37
16
8
13
59
48
+11
56
8Wolverhampton Wanderers
37
15
6
16
37
40
-3
51
9Leicester City
36
13
9
14
57
57
0
48
10Brighton & Hove Albion
37
11
15
11
39
43
-4
48
11Brentford
37
13
7
17
47
54
-7
46
12Newcastle United
37
12
10
15
42
61
-19
46
13Crystal Palace
36
10
15
11
47
43
+4
45
14Aston Villa
36
13
5
18
49
50
-1
44
15Southampton
36
9
13
14
41
61
-20
40
16Everton
36
10
6
20
39
59
-20
36
17Leeds United
37
8
11
18
40
78
-38
35
18Burnley
36
7
13
16
32
50
-18
34
19Watford
37
6
5
26
33
75
-42
23
20Norwich City
37
5
7
25
23
79
-56
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency