Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Asllani: Më vjen keq për tifozët, donim t’u dhuronim një rezultat pozitiv

Humbja me Italinë djeg, teksa Kristjan Asllani pranon se ka shumë keqardhje që nuk arritën të gëzonin tifozerinë fantastike kuqezi me një rezultat pozitiv. Mesfushori vlerëson faktin që kuqezinjtë qëndruan në lojë deri në fund, por pranon supremacinë e Italisë.

Një rast në fund që mund të na kishte bërë të dilnim me një barazim nga fusha…

Mund të kishim marrë një barazim, pasi patëm një rast në fund, por nuk e shfrytëzuam. E gjetëm golin shumë shpejt, por Italia e rriti nivelin dhe mbajti kontrollin e topit. Qëndruam në lojë deri në fund dhe mund të barazonim, por nuk ia dolëm. Me vjen shumë keq për tifozët, që ishin të jashtëzakonshëm në stadium, por edhe jashtë tij.

Lexo edhe:

U patë shumë në vështirësi në mesfushë…

Dihet forca e Italisë, që na sulmonte me shumë lojtarë dhe ishte shumë e vështirë për mua dhe Ramadanin në qendër të mesfushës. Po vraponim bosh dhe nuk po viheshim në kontroll të topit, por jemi grup i fortë dhe duhet të mendojmë shpejt për ndeshjen e kthimit.

A keni një mesazh për tifozët?

Më vjen shumë keq që nuk u dhamë një rezultat pozitiv tifozëve, por i falënderoj vërtetë me gjithë zemër që ishin këtu dhe na mbështetën jashtëzakonisht shumë. Janë forca jonë më e madhe.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...