Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Asllani, “në qiellin e shtatë”: Ndoshta ende s’e kam kuptuar që e kemi fituar

Në festën e titullit të zikaltërve, që njëkohësisht shënon edhe qepjen e yllit të dytë në fanellë nuk mund të mungonte Kristjan Asllani, që ka peshën e tij, gjithsesi, në këtë arritje të madhe të Interit.

Si futbollist, por edhe si tifozët i zikaltërve, futbollisti i Kombëtares Shqiptare po përjeton një moment magjik.

“Jemi shumë të lumtur, nuk ka fjalë që e përshkruan. Si tifoz i Interit, nuk mund të kërkoja asgjë më të mirë. Jemi të lumtur, edhe sot ishim larg shtëpisë, por kishte shumë tifozë.

Lexo edhe:

Ndoshta ende nuk e kam kuptuar që e kemi fituar këtë kampionat, do të shohim nesër në mëngjes”. Fitorja në derbi ndoshta ka edhe më shumë rëndësi. Ne e donim “skudeton”, ia dolëm. Tani le të vazhdojmë”, deklaroi Asllani.

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....