Kategoria Superiore

Asnjë gol në 3 ndeshje dhe vendi i fundit në renditje, sulmi problemi i madh i Kukësit!

Rekordet janë bërë për t’u thyer, për fat të keq edhe rekordet negativ janë bërë për t’u thyer, ose në këtë rast për t’u barazuar. Kukësi për herë të  dytë në historinë e shkurtër në Kategorinë Superiore, nuk shënon asnjë gol në 3 ndeshjet e para të kampionatit. Herën e fundit kishte ndodhur në sezonin 2012-2013 që ishte edhe i pari i Kukësit në Superiore, në atë rast erdhën 3 barazime 0-0, kësaj radhe vetëm 1 pikë në 3 ndeshje. Vështirë ta besoje nëse dikush do ta përshpëriste në fillim të sezonit, por ja që tabela e renditjes ka të shkruar numrin 0 tek kolona e golave të realizuar dhe numrin 1 në kolonën e pikëve.

Sezonin e shkuar pas 3 takimesh, Kukësi kishte shënuar 5 herë, ndërsa një edicion më herët 4 herë.  Skuadra ndryshoi në masën 80% dhe është e pritshme që të ketë probleme, por situata është shqetësuese, për momentin diferenca me kryesuesit është 8 pikë dhe janë luajtur vetëm 3 ndeshje. Eze që duhej të ishte zëvendësuesi i Vasil Shkurtaj-t, aktualisht nuk po zëvendëson dot as Marko Çemën i cili edicionin e shkuar e gjeti një gol edhe pse luajti fare pak.

Ndeshja ndaj Teutës është e vërtetë që solli një pikë, por në fushë u pa një skuadër larg Kukësit që jemi mësuar, edhe pse barazimi në Durrës, gjithsesi mbetet një rezultat pozitiv. Blutë janë në një kantier të hapur me shpresën që ndërtesa e parë të jetë goli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency