Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Asnjë konkurrent për presidencën e FIFA-s, Infantino drejt mandatit të tretë

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino do të qëndrojë në detyrë edhe për katër vite të tjera pasi asnjë kandidat nuk ka dalë për ta sfiduar atë në zgjedhjet presidenciale të planifikuara pas katër muajsh në Kigali të Ruandës, më 16 mars.

Kjo u komunikua nga organi drejtues i futbollit botëror. Avokati 52-vjeçar zviceran u bë president i FIFA-s në vitin 2016, duke zëvendësuar Sepp Blatter dhe u riemërua në vitin 2019.

Në këtë pikë Infantino pritet të qëndrojë në detyrë përtej Botërorit 2026 të planifikuar në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Meksikë.

Rregullat aktuale të FIFA-s do të lejojnë zvicerianin të aplikojë përsëri për një mandat, deri në vitin 2031.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...