Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Aspirinat” duan anësorin e Interit, por druhen nga gjendja e tij fizike

BERGAMO, ITALY - SEPTEMBER 29: Robin Gosens of Atalanta leaves the field during the UEFA Champions League football match between Atalanta and Young Boys at Gewiss Stadium on September 29, 2021 in Bergamo, Italy. (Photo by Stefano Nicoli/Speed Media/Icon Sportswire via Getty Images)

Bayer Leverkuseni hidhet në sulm për Robin Gosens. Largimi i anësorit gjerman nga Interi mund të bëhet temë në ditët e fundit të merkatos dhe situata duket se është në zhvillim në këto momente.

Sot ka pasur kontakte mes dy klubeve: gjermanët kërkojnë lojtarë me përvojë ndërkombëtare dhe ish-i i Atalantës shihet si profili i duhur për përforcimin e “Aspirinave”. Një tjetër pistë është edhe Zakaria e Juventusit.

Përpara se negociatat të përparojnë, drejtuesit e Bayer Leverkusenit dëshirojnë të kryejë kontrolle specifike mjekësore për lojtarin, i cili vitin e kaluar pati probleme të ndryshme fizike.

Gjermani nuk e ka fshehur kurrë dëshirën e tij për të luajtur në Bundesligë. Tani Leverkusen mund t’i ofrojë atij mundësinë. Për më tepër, pak më shumë se 100 km nga Emmerich, që është vendlindja e tij.

Drejtuesit e Interit synojnë të mbushin arkën e klubit me shitjen e mundshme të kartonit të Gosens. Qëllimi është arkëtimi i 60 milionë eurove.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...