Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Aston Villa “flakë” në merkato, Gerrard kërkon lojtarin e Juventusit

Steven Gerrard mori drejtimin e Aston Villa më 11 nëntor. Ish-kapiteni i Liverpool ka firmosur deri në 2025 me klubin nga Birmingemi, dhe po e shijon në maksimum aventurën e parë si trajner në Premier League.

41-vjeçari e ka drejtuar në 11 ndeshje ekipin e ri dhe deri tani ka një mesatare prej 1.45 pikësh për ndeshje. Aston Villa renditet në vend të dhjetë në kampionat, teksa ka qenë një nga klubet më aktive në merkato.

Në “Villa Park” kanë zbarkuar emra si Coutinho, Digne dhe Olsen. Luis Suarez është ëndrra e madhe, por Gerrard kërkon edhe një mesfushor. Daily Mail zbulon se i preferuari i klubit ishullor është Rodrigo Bentancur.

Drejtuesit e Aston Villa kanë nisur bisedimet me Juventusin, që do pranonte të hiqte dorë nga shërbimet e 24-vjeçarit nga Uruguai nëse oferta nga Anglia do të ishte tunduese.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...