Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Atalanta bën pazar te Udinese, gati firma me anësorin francez

Brandon Soppy është një hap larg Atalantës. Lojtari pritet që të kryejë vizitat mjekësore sot ose maksimumi nesër.

Mbrojtësi ka kontratë deri në 2026-ën me Udinesen, me të cilën u bashkua verën e 2021-shit, por nga mediet italiane raportohet se akordi mes palëve është arrirë.

20-vjeçari francez do të transferohet kështu te skuadra e dytë italiane, pasi para Udineses ka qenë pjesë e Rennes. Ndërkohë duhet theksuar se vlera aktuale e kartonit të Soppy është 5 milionë euro.

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...