Serie A

Atalanta e papërmbajtshme, shkon +9 nga Roma, fiton edhe Napoli

Atalanta e pandalshme në Serinë A. Skuadra bergamaske triufmoi 2-3 në fushën e Udineses dhe “blindon” vendin e katërt në kampionat me +9 pikë nga Roma ndjekëse, e cila doli pa pika nga sfida e “San Siros”.

Skuadra e Gasperinit zhvilloi një tjetër takimin me intensitet të lartë, duke e bërë diferencën në pjesën e dytë. Zapata i dha epërsinë fillestare Atalantës që në minutën e 9-të, por sapo kaloi gjysmë orë lojë barazoi Lasagna.

Gjithsesi, bergamaskët shënuan dy gola në minutat 71’ dhe 79’ me të njëjtin autor, Muriel, që u hodhë në fushë në të 52-tën në vend të Malinovskit.

Bën detyrën Napoli, që iu imponua 3-1 SPAL-it me gola të Mertens, Callejon dhe Younes, ndërsa golin e vetëm të miqve, atë të barazimit të përkohshëm 1-1, e shënoi Petagna.

Sampdoria u mposht 1-2 nga Bologna, ndërsa Sassuolo-Verona u mbyll 3-3. Rrahmani dhe Kumbulla luajtën titullarë në radhët e Veronës. Mbrojtësi i “dardanëve” qëndroi në fushë deri në fund, ndërsa 20-vjeçari kuqezi (u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 15-të) u zëvendësua në fillim të pjesës së dytë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency