Serie A

Atalanta merr biletën për Champions, Spezia siguron mbijetesën

Për të tretin sezon radhazi Atalanta siguron një biletë për Ligën e Kampionëve, këtë herë një javë para fundit të kampionatit, pasi triumfoi me rezultatin 3-4 në transfertën ndaj Genoas në “Marassi” dhe u ngjit në kuotën e 78 pikëve.

Zikaltrit dominuan totalisht pjesën e parë, duke shënuar tre herë me Zapatën, Malinovskiyn dhe Gosens, ndërsa pjesa e dytë u bë edhe më spektakolare, pasi Genoa shënoi tre herë me dopietën e Shomurodov dhe goli ne Pandev, ndërsa për miqtë nga Bergamo ishte Pasalic që vulosi fitoren.

Për shkak të bilancit më të mirë në ndeshje direkte me Juventusin, Atalanta siguron kështu matematikisht një vend në zonën Champions sezonin e ardhshëm, ndërsa bardhezinjtë, Milani dhe Napoli do të garojnë ende për dy vende të mbetura deri në fund të sezonit.

Spezia ka siguruar matematikisht mbijetesën në elitën e futbollit italian, pasi ka triumfuar me rezultatin e thellë 4-1 ndaj një rivali direkt si Torino dhe tani e sheh veten 7 pikë larg Beneventos, e cila ka vetëm dy ndeshje për të luajtur deri në fund të sezonit.

Saponara, dy herë Nzola dhe Erlic ishin autorët e golave për skuadrën ligure, teksa nga minuta e parë në formacion ishte edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli.

Nga ana tjetër Torino shënoi golin e vetëm me anë të kapitenit Andrea Belotti dhe ndonëse është 4 pikë larg zonës së rënies, matematikisht nuk e ka siguruar ende mbijetesën dhe duhet të luftojë fort në dy javët e mbetura.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency