Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Atalanta ndihmon Andrea Pirlon, huazon në Turqi ish-shokun e Manajt

Andrea Pirlo e nisi me humbje aventurën turke në krye të Karagumruk. Ish-mesfushori i madh italian firmosi për një vit me klubin e Superligës, që dështoi 2-4 në takimin hapës të kampionatit ndaj Alanyasporit.

Drejtuesit e klubit turk kanë siguruar akordin me Atalantën për huazimin e Ebrima Colley, cili sezonin e fundit e kaloi i huazuar te Spezia, aty ku kishte shok ekipi Rey Manajn.

22-vjeçari nga Gambia luan si mesfushor ofensiv dhe sulmues krahu. Lojtari afrikan ka zbarkuar në Stamboll për të kryer testet mjekësorë dhe për t’u prezantuar te klubi i ri.

Colley kërkon minuta për të luajtur, ndërkohë që Atalanta shpreson që ai të bëjë mirë tek ekipi i Andrea Pirlos për t’u rikthyer më pas në Serie A verën e ardhshme.

Karagumruk luan ndeshjen e radhës në kampionat përballë Besiktasit në stadiumin “Vodafone Park”, sfidë e programuar për datën 21 gusht.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...