Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Atalanta refuzon ofertën e sheikëve për Duvan Zapatan

Newcastle i sheikëve lëviz për Duvan Zapatan e Atalantës. Sipas “Daily Record”, klubi në pronësi të Fondit të Investimeve Publike të Arabisë Saudite u ka paraqitur bergamaskëve një ofertë prej 30 milionë eurosh, po klubi italian e ka refuzuar.

Zikaltrit e Bergamos e vlerësojnë sulmuesin e tij, kontrata e të cilit skadon në qershor 2023, jo më pak se 45 milionë euro dhe kurrsesi nuk do të ishin të gatshëm për ta shitur në janar.

E njëjta situatë edhe për Robin Gosens. Ditët e fundit është raportuar për një marrëveshje mes “Magpies” dhe anësorit të kombëtares gjermane, i cili do të ishte gati të nënshkruante një kontratë për 3.5 milionë euro neto në sezon. Megjithatë, edhe në këtë rast, Atalanta nuk dëshirohet të privohet nga shërbimet e futbollistit gjerman.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...