Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Atalanta triumfon ndaj Monza-s, De Ketelaere sërish mes protagonistëve

Atalanta triumfon me rezultatin 3-0 ndaj Monza-s në “Gewiss Stadium” në takimin ë javës së tretë të Serie A.

Vendasit diktuan ritmin dhe gjetën rrugën drejt rrjetës në minutën e 34’, ku pas asistit të De Ketelaere, Ederson zhbllokoi sfidën.

Lexoni edhe:

Në minutën e 42’ Scamacca dyfishoi avantazhin e Atalanta-s dhe bëri që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 2-0.

Skuadra e Gasperinit nuk u mjaftua me aq, pasi në minutën e 62’ Scamacca do të shënonte golin e tretë për ekipin.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 3-0, me Atalanta-n që renditet në vend të tretë me gjashtë pikë, teksa Monza renditet në vend të 14-të me tre pikë.

Ndërkohë vlen të theksohet se mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti i cili vazhdon të jetë një titullar i padiskutuar te Atalanta, tregoi një formë të mirë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...