Merkato

Atalanta vijon kompletimin e ekipit, afron një sulmues dhe një anësor

Atalanta vijon merkaton për të përforcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm dhe gjatë ditës së sotme ka arritur akordin për afrimi ne dy futbollistëve, holandezit Sam Lammers dhe kolumbianit Johan Mojica.

Sulmuesi 23-vjeçar holandez vjen nga PSV- Eindhoven dhe u prezantua zyrtarisht sot në klubin bergamask, ndërsa përshkruhet si një lojtar i fortë fizikisht, që di të kombinojë mirë edhe aftësitë teknike e taktike.

Sam Lammers

Lammers është rritur në klubin e PSV-së dhe ka qëndruar për 4 sezone në ekipin e parë, ndërsa periudhën më të mirë e ka kaluar te Herenveen në sezonin 2018-2019, ku shënoi 16 gola në 31 ndeshje.

Ndërkohë anësori kolumbian Johan Mojica luan në krahun e majtë dhe më herët ka qenë pjesë e klubit të Gironës në kampionatin spanjoll. Ai ka kryer testet mjekësore paraditen e sotme në Bergamo dhe pritet të prezantohet zyrtarisht nga momenti në moment.

Johan Mojica

Afrimi i futbollistit kolumbian i mbyll dyert spanjollit Junior Firpo, për të cilin ishte folur se pritet t’i bashkohet Atalantës. Kjo pasi futbollisti i Barcelonës luan në krahun e majtë, aty ku Gasperini ka në dispozicion Robin Gosens dhe tani edhe Johan Mojicën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency