Kupa e Italise

Atalanta “vret me 3 plumba”, ëndrrën e Juves për tripletë

Juventusi ka pësuar një humbje të thellë me rezultatin 3-0 përballë Atalantës në Kupën e Italisë dhe është detyruar t’i japë lamtumirën këtij kompeticioni që në fazën çerekfinale.

Bardhezinjtë e Allegrit nuk ishin në lartësinë e duhur për t’u përballur me Atalantën, që po kalon një moment të shkëlqyer dhe këtë e demonstroi qartësisht edhe në sfidën e mbrëmjes së sotme.

Castagne zhbllokoi sfidën për Atalantën në minutën e 37’, pas një gabimi të Cancelos, ndërsa dy minuta më vonë ishte Zapata që dyfishoi shifrat dhe njëkohësisht provokoi nervozizmin e Allegrit, që u përjashtua nga gjyqtari kryesor.

Juventusi tentoi të përmbysë gjithçka në pjesën e dytë, duke hedhur në fushë edhe emra si Pjaniç e Douglas Costa, por pa ia dalë të dërgojë topin në rrjetën e Etrit Berishës.

Ishte pikërisht portieri kuqezi, që në disa raste u bë protagonist me ndërhyrjen e tij, duke ofruar siguri për shokët e skuadrës, ndërsa mbrojtësi Berat Gjimshiti, edhe ky i aktivizuar titullar, “mbajti në karantinë” Cristiano Ronaldon.

Në minutën e 86’, ishte sërish sulmuesi kolumbian Duvan Zapata, që shënoi edhe golin e tretë, duke mbyllur ndeshjen dhe kualifikuar Atalantën për në fazën gjysmëfinale, ku do të gjejë përballë Fiorentinën.

Në kampionat bardhezinjtë janë në rrugën e duhur drejt titullit të radhës, ndërsa edhe në Ligën e Kampionëve do të luajnë shanset e tyre, por eliminimi nga Kupa e Italisë “vret” edhe këtë sezon ëndrrën e tifozëve të Juves, për të fituar tripletën e titujve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency