Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Atje ushqehesh keq”, De Laurentiis: Trajneri i ri? Është fiksuar me Anglinë

Napoli po kërkon pasardhësin e Spallettit për stolin. Presidenti i kampionëve të Italisë, Aurelio De Laurentiis ka piketuar Luis Enrique si trajnerin e ri të Napolit, por akordi nuk po arrihet.

Kreu i klubit ofroi 8+2 milionë euro pagë sezonale për ish-trajnerin e kombëtares spanjolle, por u përballë me përgjigje negative. Shkaku lidhet me Anglinë, siç e zbuloi De Laurentiis.

Lexo edhe:

Luis Enrique dëshiron të shkojë në Premier League. Fatkeqësisht, ne garojmë me liga më tërheqëse se e jona. Unë mund të them vetëm kaq: në Angli nuk ushqehesh aq mirë sa në Itali.

Trajneri i ri? Po studiojmë emra që luajnë me skemën 4-3-3, ashtu siç luajmë edhe ne. Një gjë e tillë na ndihmon të konfirmojmë lojtarët e jashtëzakonshëm që kemi në skuadër”, deklaroi presidenti kampion.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...