Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Atl. Madrid “fiksohet” pas dy lojtarëve të Chelsea, por mund të humbasë Joao Felix

Madrid-Londër pritet të jetë një aks i nxehtë gjatë merkatos së verës.

Atletico Madrid kërkon të përfitojë nga situata e londinezëve, me spanjollët që dëshirojnë të transferojnë dy lojtarë dhe bëhet fjalë për Aubameyang dhe Cucurella.

Lexo edhe: 

“Blutë” tashmë po e mendojnë seriozisht, kjo për faktin se të dy lojtarët, si sulmuesi, po ashtu edhe mbrojtësi mund të ndihmojnë Chelsea-n në trasferimin përfundimtar të Joao Felix, që është në formë huazimi pikërisht nga Atletico.

Tashmë mbetet për tu parë se çfarë do të ndodhë gjatë merkatos, nëse klubet do të gjejnë gjuhën e përbashkët.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...