Serie A

Atalanta-Milan, duel Championsi në Bergamo

Atalanta-Milan, duel me aromë Championsi. Në këtë konteskt, sigurisht që ndeshja e kësaj fundjave mund të jetë vitale në sigurimin e vrullit të nevojshëm për të marrë një tjetër hov shpërthyes në gjysmën e dytë të sezonit të Serisë A.

A do t’ia dalin kuqezinjtë të konsolidojnë vendin e tyre të katërt në këtë transfertë, duke u afruar një pikë më shumë me Interin e vendit të tretë? Apo ekipi bergamask do të parakalojë kuqezinjtë?

Vlen për t’u përmenduar forma e mirë me të cilën vijnë bergamaskët e Gasperinit, me tri fitore radhazi në të gjitha kompeticionet dhe me një organikë të plotë për sfidën e fundjavës. Ilicic, që u tregua vendimtar në ndeshjen ndaj SPAL-it, së bashku me Zapatan dhe Alejandro Gomezin pritet të jenë titullarë nga minuta e parë.

Nga ana tjetër, ritmi pozitiv shoqëron klubin milanez, që i është rikthyer marshit fitues gjatë dy muajve të fundit, duke numëruar 6 ndeshje pa disfatë në kampionat. Edhe për këtë transfertë, kuqezinjtë do të ndiejnë mungesën e gjatë të Giacomo Bonaventuras, ndërkohë që prania e portierit veteran, Pepe Reina, është në dyshim. Pritet rikthimi i Lucas Biglias, ndërkohë që prurjet e reja si Krzysztof Piatek dhe Lucas Paqueta me shumë gjasë do të jenë titullarë pas performancës së mirë që patën edhe ndaj Cagliarit.

Ndeshja e kësaj të shtune mes Atalantas dhe Milanit do të shënojë duelin e 50-të mes tyre, ku përgjatë historisë statistikat flasin për 23 suksese të kuqezinjve, 11 për Atalantan dhe sfidat e tjera janë mbyllur në barazim. Emocionet nuk do të mungojnë këtë të shtunë, aq më shumë kur dy prej golashënuesve më të mirë të kampionatit italian, Piatek me 15 finalizime dhe Zapata me 16 do të jenë të përfshirë në formacionet respektive.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency