La Liga

Atletico-Barça, klasikja e parë në Wanda Metropolitana

Atletico Madrid-Barcelona 90 minuta dirthëruese. Mes situatës së nxehtë poltike që po kalon krahina Katalonjës  për shkak të debatit në lidhje me referendumin, blaugranat do të zbresin në kryeqyetin e Spanjës, Madrid  ku përballë do të kenë “Los Colchoneros”. Ekipi i drejtuar nga tekniku Ernesto Valverde është në kërkim të fitores së tetë radhazi në kampionat dhe për ta përmbushur misionin do t’i duhet të kalojë  pengesën Atletico, me këta të fundit që njësoj si rivali i tyre ende nuk e njohin shijen e humbjes në La Liga. Përballja e fundit mes këtyre dy gjigandëve të futbollit spanjoll në shtëpinë e vjetër të Los Colchoneros , “Vicente Calderon” përfundoi me fitoren 2-1 të Barcelonës. Këtë herë  katalanasit do ta gjejnë veten përballë një publiku të zjarrtë, të cilët janë ende nën atmosferën e stadiumit të ri, “Wanda Metropolitana”.

Tekniku i Atleticos Diego Simeone do të ketë një skuadër të plotë, një fakt shumë i rëndësishëm për këtë takim. Ndërkohë në kampin tjetër, Valverde shpreson që mesfushori Andres Iniesta të jetë i gatshëm. Në lidhje me gjëndjen fizike të tij duhet pritur konfirmimi nga ana e stafit mjekësor nëse do të mund ta nisë që nga minuta e parë sfidën, ndërsa përsa i përket pjesës tjetër të grupit nuk asnjë dilemë. Një fitore e Atleticos do t’i afronte ndjeshën me kreun e tabelës së klasifikimit, ndërkohë blaugranat do të kërkojnë tre pikët jo vetëm për të ruajtur  ecurinë pozitive, por do të kërkojnë një fitore për atë cka po kalon  krahina e Katalonjës. Atletico Madrid-Barcelona 90 minuta plotë adrenalinë, emocione dhe spektakël.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency