Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Atletico fiton minimalisht dhe merr 3 pikët ndaj Almeria-s

Atletico Madrid bën detyrën ndaj Almeria-s në takimin e javë së 16-të të La Liga, që u mbyll me fitoren 2-1 të “colchoneros”.

Vendasit zhbllokuan sfidën në minutën e 17’ me Morata-n, ndërsa Correa dyfishoi avantazhin në minutën e 22’.

Lexoni edhe:

Ndërkohë në pjesën e dytë rrugën drejt rrjetës e gjetën miqtë, me Leo Baptistao që shënoi në minutën e 62’ dhe ngushtoi diferencën.

Megjithatë në fund takimi u mbyll me rezultatin 2-1, me Atletico-n që renditet në vend të tretë me 34 pikë, teksa Almeria në vend të fundit me vetëm 4 pikë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...