Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Atletico Madrid apo Milan? Morata: Ju tregoj dëshirën e zemrës sime

Emri i Alvaro Moratës është lidhur së fundmi me Milanin, por dëshira e sulmuesit spanjoll është të vijojë aventurën me Atleticon e Madridit. Klub me të cilin ka kontratë deri në 2026.

Dëshira e zemrës sime është të qëndroj tek Atletico, por ka raste kur është e ndërlikuar për mua të jem në Spanjë.

Gjithsesi, uroj që rrugëtimi im në Euro 2024 të vazhdojë në mënyrën më të mirë të mundshme. Rëndësi ka të argëtohem.

Lexo edhe: 

E ardhmja? Varet, varet sesi do të shkojnë gjërat, por mendoj se në fundin e Europianit do të marr vendimin final. Për momentin jam i përqendruar 100 te Kombëtarja.

Dua të qëndrojë sa më i qetë, por në futboll nuk i dihet kurrë se çfarë mund të ndodhë”, theksoi kapiteni i Spanjës.

Sulmuesi 31-vjeçar e njeh mirë Serie A, pasi u aktivizua për 4 sezone me bardhezinjtë e Juventusit. Aventura të ndara në dy periudha të ndryshme.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...