La Liga

Atletico Madrid, testi i parë serioz për Barcelonën

Pas shtatë fitoresh radhazi, në po kaq takime, Barcelona do të përballet në mbrëmje ndaj Atletico Madridit. Takimi do të luhet në ‘Wanda Metropolitana’, të Madridit, ndërsa ky do të jetë testi i parë i vështirë, për katalanasit në këtë sezon. Skuadra e Simeones, prej disa vitesh po luan në nivele të larta dhe kohët e fundit ka treguar se është e aftë t’i bëjë keq Barcelonës.

Katalanasit do të bazohen te forma e mirë e Lionel Messit, i cili pasi kualifikoi Argjentinën në botëror, do të duhet të ndihmojë Barçën për të vijuar serinë e fitoreve. Nga ana tjetër, skuadra e Atletico ka një favor, terrenin e stadiumit, që nuk është shumë i përshtatshëm për lojën me shumë takime, që aplikon skuadra e Valverdes.

Në shkallët e stadiumit pritet të reflektohen edhe ngjarjet e fundit politike të Spanjës, që lidhen me pavarësinë e Katalonjës, shkak për të cilin pritet që Barcelona të kontestohet shumë nga madrilenët. Takimi mes Atletico Madridit dhe Barcelonës do të startojë në orën 20:45 dhe do të transmetohet live në Supersport 2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency