Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Atletico në formën më të mirë sezonale, siguron fitoren e pestë radhazi

Atletico e Madridit duket se ka gjetur formën e saj më të mirë sezonale. Për herë të parë gjatë 2021-2022, skuadra e drejtuar nga Diego Pablo Simeone shënon një ecuri prej katër fitoresh radhazi në kampionat, pesë në të gjitha kompeticionet. Suksesin e fundit “Los Colchoneros” e arritën në fushën e Rayo Vallecanos falë golit të Kokes në minutën e 49-të, i shërbyer nga talenti portugez, Joao Felix.

Gjatë pjesës së dytë, futbollistët e Atleticos mundën ta ruanin të paprekur portën, madje pas minutës së 85-të me një lojtar më pak, pasi Correa u ndëshkua me karton të kuq. Një fitore e vuajtur, por shumë e rëndësishme e skuadrës së Simeones në “Vallecas”, e cila i çon “Los Colchoneros” në kuotën e 54-pikëve, tri më shumë se Barcelona, por “bluagranat” kanë dy ndeshje më shumë për të zhvilluar, përfshirë “El Clasicon” e kësaj të diele ndaj Realit.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...