La Liga

Atletico ofron pagë stratosferike për rinovimin me Griezmann

Antoinne Griezmann duket gjithnjë e më larg Atleticos së Madridit dhe destinacioni më i mundhëm i tij është Barcelona. Gjithsesi ‘Los Colchoneros’ duket se nuk kanë ndërmend të heqin dorë lehtë nga ylli francez.

Së fundi Atletico ka bërë një ofertë për rinovimi ne kontratës me Griezmann, duke i ofruar sulmuesit plot 20 milionë euro në sezon, për një kontratë që do t’i mbante të lidhura palët deri në vitin 2023.

Gjithsesi duket se as kjo shifër nuk e ka tunduar Griezmann, që ka ndërmend të ndërrojë ambient, për të luajtur me Messin në Katalunjë.

To Top