Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Atletico “shfryn” ndaj Las Palmasit, presion Barcelonës

Atletico e Madridit shfryn 5-0 ndaj Las Palmasit në javën e 25-të të La Ligas, pas humbjes së papritur që pësoi në fushën e Sevillas. Skuadra e Simeones  realizoi dy herë në pjesën e parë me të njëjtin autor, Marcos Llorente. Të parin e realizoi në minutën e 15-të dhe vetëm pesë minuta më vonë, i asistuar nga Correa, sigloi të dytin.

Stafetën e golave në pjesën e dytë e mori Correa, i cili sapo nisi pjesa e dytë i çoi shifrat në 3-0, ndërsa në të 67-tën shndërroi në gol një 11-metërsh.

Lexo edhe:

Golin e rezultatit përfundimtar 5-0 e vulosi holandezi Depay tri minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

Me këtë fitore, Atletico barazon në kuotën e 51 pikëve Barcelonën, që luan sot ndaj Celta Vigos.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...