La Liga

Atletico udhëton në San Sebastian për të blinduar vendin e 2-të, Levante do fitoren e mbijetesës

Pas Barcelonës dhe Realit të Madridit që zbritën në fushë respektivisht në të martën dhe të mërkurën, e enjtja është dita e Atleticos së Madridit. Sot në orën 19:30 Los Colchoneros sfidojnë Real Sociedadin në një transfertë shumë delikate por që në rast fitoreje, skuadra e Simeones do të blindonte përfundimisht vendin e dytë pas humbjes së Valencias dhe barazimit të Realit por në të njëjtën kohë do ta ngushtonte në 9 pikë diferencën ndaj Barcelonës kryesuese që gjithsesi është e sigurtë në rrugën e saj drejt titullit. Ndaj Sociedadit që ka zhvilluar një nga sezonet e saj më të dobëta dhe që pak kohë më parë shkarkoi nga detyra edhe trajnerin Eusebio Sacristan, Atletico nuk do të ketë në dispozicion, Filipe Luis, Lucas Hernandez dhe sulmuesin Diego Costa. Ndaj ish skuadrës së tij që në tre javët e fundit ka ngritur kokë duke grumbulluar 7 pikë me trajnerin e ri Alguacil, Antoine Griezmann do të kërkojë golin e 20-të sezonal në La Liga. Më vonë në orën 21:30 të mbrëmjes në Supersport menjëherë pas përfundimit të sfidës Sociedad- Atletico do të keni mundësi të ndiqni një tjetër takim interesant të La Ligas, pikërisht duelin Levante-Malaga. Skuadra valenciane synon vetëm fitoren për ta thelluar sërish diferencën e pikëve ndaj La Corunas që e ndjek nga pas. Skuadra galiciane është e vetmja që mund t’i vendosë në diskutim çështjen mbijetesë Levantes. Ndaj Malagas së vendit të fundit dhe që vetëm matematika e mban akoma në lojë, Armando Sadiku pritet ta nisë ndeshjen nga stoli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency