Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

At. Madrid mposht dhe parakalon Sevilla-n

Atletiko Madrid ka arritur të mposhtë me rezultatin 2-0, Sevilla-n, në një takim mjaft interesant, luajtur në ‘Vicente Calderon’. Miqtë e drejtuar nga trajneri Berrizzo zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë, duke dominuar ndjeshëm edhe në kontrollin e topit, por në fund ishin djemtë e Simeones ata që morën 3 pikët.

Pjesa e parë përfundoi në barazim 0-0, ndërsa belgu Carrasco kaloi vendasit në avantazh, menjëherë sapo filloi pjesa e dytë. Në minutën e 69, ishte francezi Antoine Griezmann, që pas një asisti të marrë nga Filipe Luis, dyfishoi shifrat dhe vulosi fitoren e Atletikos.

Me këtë fitore, ekipi i Simeones parakalon Sevilla-n në renditje dhe pozicionohet në vendin e dytë me 14 pikë, një më pak se Barcelona kryesuese. Gjithsesi, duhet theksuar se katalanasit kanë zhvilluar një ndeshje më pak dhe do të zbresin në fushë në mbrëmje, në transfertën ndaj Gironas.

Lajme të tjera

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...

Futboll

Zero gola në dy paraqitjet e tij të para zyrtare, ku përfshihet edhe humbja në gjysmëfinalen e Superkupës Së Arabisë Saudite. Ndikimi i pranisë...